01:31:06
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Környezet
Téma: Környezetvédelem – avagy a teremtés megőrzése
... Elejére 2. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. április 01. 12:21 | Sorszám: 49
A környezetkímélés túl drága a magyaroknak

... http://www.alternativenergia.hu/a-kornyezetkimeles-tul-draga-a-magyaroknak/46338
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 11. 11:07 | Sorszám: 48
50-től 500 Euróig terjedő büntetésre számíthat a két motoros a táj megrontásért, ami a film készítőinek aprópénz ahhoz képest, hogy mekkora hírverést csapott a videónak és a KTM-nek a szigorú fellépés.

... http://www.motorrevu.hu/hirek/tiltott_terepen_ktm_350_freeride

Ki tudja miért, nekem a zongorahúr jutott eszembe ...
Gyöngy
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. február 08. 12:51 | Sorszám: 47
A természet megvédi magát a turisták ellen (időnként).
onodij
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. február 08. 11:56 | Sorszám: 46
Apropó Etiópia ... nem beszéltük ki, nem tárgyaltuk meg ! ami ott történt- és miért történt? mit keresnek ott t
Turisták és ha bajba kerülnek miért okoljuk az ott élőket - hisz háborús övezet!? (vagy ha baleset történik a Himaláján, a barlangban stb.)
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 06. 14:48 | Sorszám: 45
Megnéztem a wikin,abesszin farkas vagy kaber (is) a neve, 2 alfaja van, valóban jóval nagyobb területen élt anno, mint ma. Alig volt belőle 600 db 2006-ban, a sivatagosodás és a mg. művelés miatt szorul össze a területe, mert nem annyira opportunista a táplálkozása, mint más kutyaféle ragadozóé. 96%-ban rágcsálókon él, ahol ezek nincsenek, ott a kaber se él meg. A legközelebbi rokona a farkas, sok helyen az utolsó egyedek a falusi kutyákkal keverednek. (nekik az nem gond)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 06. 13:19 | Sorszám: 44
Mért ne lehetne.
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 06. 11:57 | Sorszám: 43
Ezt az etióp magasföldi vörös farkast csak filmen láttam, de annak a pofája sokkal jobban hajaz az óegyiptomi Anubisz isten-fejre, mint egy sakálé. Mármint szerintem. Lehet, akkortájt jobban elterjedt jószág volt a környéken, mint manapság?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 06. 11:14 | Sorszám: 42
Há'mongyuk Darwin ezt szebben mondta: minden faj változatként kezdte!
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 06. 09:43 | Sorszám: 41
Mind alfaj nagyjából és keresztben-hosszában, hiszen egymással szaporodva fertilis utódokat tudnak létre hozni, ami az egy fajba tartozás biológiai meghatározása. Mindenre van példa, keveredik a farkas a kutyával,a sakállal is bármelyik Eurázsia, Amerika, Afrika földjén,mint az etióp magasföldi vörös színű farkas is a házi ebekkel keveredik és korcsosulnak el a félvérek miatt.Némely indián kutyák direkt ilyen farkas X kutya félvérek voltak, ahogy sok helyen leírták a régi időkben. A vad dingó a kutyával délen akárhol él is,a róka és a kutya is háznál, utódok is lesznek, de erről még nem hallottam, hogy tudnak-e tovább szaporodni vagy végtermék, mint az öszvér?
john batky
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 06. 09:21 | Sorszám: 40
Lorenz-kontrakció: ha gyorsan fut a farkas, akkor összemegy és kutya lesz belőle.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 06. 08:59 | Sorszám: 39
Drága barátom, ezt később maga Lorenz vonta vissza. Genetikailag ugyanis be lett bizonyítva, hogy minden kutya farkas-eredető. Sőt, nem is önálló faj, hanem csak változat vagy efféle al-kategória.
Utóbb már azt is tudjuk hogy az ember nem a vad, erdei farkast domesztikálta, hanem az önként az emberek közelébe szokott, hulladékból élő vadkutyákat (amik persze szintén farkasok, csak már megváltozott életmódú farkasok)
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 06. 08:11 | Sorszám: 38
Rokon, az biztos. A házi kutyák is nagyjából ennek a sakálnak az utódai zömmel, bár, Konrad Lorenz számolt a farkas-vérű fajtákkal is meg a sakál vérűekkel is. Ő csak tudta, mit beszél. A farkas vérűek a chow, az északi szánhúzók és a rokonaik, a sakál vérűek az összes többi, a német juhásztól a spánielig.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 06. 07:45 | Sorszám: 37
Kíváncsi leszek, ha a hiúz nem talál magának zsákmányt, félreteszi-e a nagyfene finnyásságát, és ráfanyalodik-e a tyúkocskákra?
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 19:22 | Sorszám: 36
Mondjuk ez sokat levon Toldi megítéléséből...
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 19:20 | Sorszám: 35
Őshonos állat (legyen az emberre veszélyes is) kiirtása nem vadászhoz méltó javaslat. Akik javasolták, valószínűleg nem is vadászok. Ha ezt Kitty, vagy Széchenyi Zsiga, vagy Fekete István hallaná, tajtékozna.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 19:16 | Sorszám: 34
Újra kell gondolniuk a dolgot.
Nyilván kevesebb vadat (őz, fácán, mezei és üregi nyúl) engedélyezhetnek kilövésre. Cserében öt év múlva 452 000 euróért lehet hiúzt is lőni.
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 13:34 | Sorszám: 33
Nem, csak állattani kérdések esetében úrrá lesz rajtam a kisebbrendűségi érzés .
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 13:32 | Sorszám: 32
Eszemben sincs.
Vagy mondtam valami rosszat?
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 13:31 | Sorszám: 31
Ez az aranysakál ezek szerint inkább farkas. (Ne tessék engem lenézni az állattan-beli fogyatékosságaim miatt ).
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 13:30 | Sorszám: 30
Megáll az eszem! Sose hallottam ilyesmiről régebben , azt se, hogy egyáltalán vannak .

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 13:28 | Sorszám: 29
Idézet:
Dr. Heltai Miklós, a Szent István Egyetem Vadvilág Megőrzési Intézetének egyetemi docense az [origo]-nak elmondta, hogy az aranysakál (Canis aureus) őshonos tagja a hazai faunának (népi neve nádi farkas vagy toportyán
john batky
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 13:24 | Sorszám: 28
Ismét elszaporodtak a sakálok Magyarországon

Kiskunhalas környékén úgy elszaporodtak a sakálok, hogy veszélyeztetik az őzállományt, ezért a vadászok a teljes kiirtást szeretnék. Nagy Margit riportja a csütörtöki Hajnal – Tájban hangzott el.

http://www.mr1-kossuth.hu/archivum/hajnaltaj-nagy-margit-sakal.html
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 13:21 | Sorszám: 27
A sakál mikor volt honos Európában? (Leszámítva azokat a hiénákat, akik a gazdasági élet környékén sompolyognal.)
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 13:08 | Sorszám: 26
Sakál van már annyi a déli végeken, hogy sok is.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 03. 09:20 | Sorszám: 25
Há'meg a sakálok, sasok.... kell dögevő is, akármilyen finnyásak is vagyunk.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...